Květen 2015

Celodenní příjem - 19. 5. 2015

19. května 2015 v 20:36 | Týnka |  Celodenní příjem
S N Í D A N Ě : Ovesná kaše z nízkotučného mléka, kakem, jahodama a hroznovým vínem
- Zbyteček ovesných vloček. Musím koupit, jinak to bez nich nedám! :D

16.5 - 17.5. 18.5

19. května 2015 v 8:33 | Týnka
Tak víkend byl hrozný. Jídlo jsem jakž takž dávala, ale objednávat si v restauraci (hospodě), která je specifická pro českou kuchyn bylo náročné. V sobotu se mi to povedlo, v neděli už jsem nic dietního nenašla. Tyhle dny bych radši vůbec nezapisovala. Ale píšu to sem halvně pro mě, abych pak až se zpětně podívám, viděla, kde jsem udělala chyby. Pít jsem myslela, že budu bílé víno, ale piva jsem se prostě nevzdala.. Přestala sjem se ovládat a pila pátý přes devátý, bylo mi to pak už totiž jedno. No, ale vše co jsem do sebe dostala šlo zase ven..:D Tak třeba se to nepočítá nakonec :-D

Po víkendu nastal pondělní den v práci (praxe). Dělám servírku. Ráno jsem dlouho spala, protože jsem dospávala víkend a tak jm nevstávala dříve abyhc si něco připravila s sebou k jídlu do krabiček. Myslela jsme si, že až bude chvilku čas, odeběhnu si hned vedle do obchodu třeba pro banán ke svačině, pro zeleninku k druhé svačině. Oběd ten jsem si vzala s sebou, že si ho připravím v práci. Ale neměla jsem vůbec čas, otevřeli jsme zahrádku takže jsem se skoro ani nezastavila celý den. To jsem měla tedy pěkný cardio :D.. Ale psát vám sem tenhle den nebudu, skoro nic jsem nejedla..

Tak dneska už je víkend úplně pryč a ja už probraná po dopsání tohodle článku utíkám do kuchyně si připravit krabičky. Tak zase pořádně! PS: Na párty snad radši ani chodit už nebudu...

Celodenní příjem - 15. 5. 2015

15. května 2015 v 16:29 | Týnka |  Celodenní příjem
Zítra odpoledne chystáme odjezd s přáteli ke kamarádovi na chatu až do neděle. Minulý prodloužený víkend jsem se držela a měla jen jendo velké a jendo malé pivo. Za to tenhle víkend se hodlám trochu rozšoupnout. Jídlo dodržuji, cvičím.. tak proč bych si nemohla dopřát nějaký odvázanější víkend, že :). Ovšem pozor, jídlo dodržovat plánuji, na gril beru kuřecí maso, brambory a zeleninu (cuketa, lilek, paprika). Dále si budu muset vzít další krabičky jako jsou svačiny a snídaně. Asi na mě tam budou trošku koukat :D, ale což, až jednou dosáhu čeho chci, tak budou taky :D

Moc nevím jak to tam zvládnu, nechci se celou sobotu tak ,,zprasit" , budu se snažit to co nejvíce dodržovat. Jen se bojím toho, že až budu mít nějaký ten alkohol v sobě (nejspíše víno), nezačnu pojídat co se dá jako vždy :D. Každopádně se o všem dozvíte, jak jsem si (ne) vedla.

Dnes plánuji jen večerní kávu. Posledně když jsem ji měla večer, jak jsem už psala, jsem usla až v 5 ráno :D. Dnes mi káva nevadí, alespoň posedím co nejdéle s přáteli.

S N Í D A N Ě : Ovesná kaše z polotučného mléka s kakarem a broskví
- Nízkotučné došlo :D

Celodenní příjem - 14. 5. 2015

15. května 2015 v 15:20 | Týnka |  Celodenní příjem
Ahooj!

Jelikož snad všichni víme (měli by jsme vědět), že sůl je na hubnutí nevhodná. Ona je celkově nezdravá při větším množství. Dříve jsem solila opravdu hodně. Když jsem začala s hubnutím a celkovím zpěvňováním, tak jsem se snažila solit tak o polovinu méně. Teď se budu snažit nesolit. Ale chtělo to hezky postupně, abych si zvykala a nebyl to pro mě takový šok. Samozřejmně některé pokrmy jako například rýže, ta se u mě bez soli neobejde, protože neslanou rýži bych nesnědla, ta opravdu není dobrá.. Avšak například brambory a vajíčka už jedině bez soli.Celodenní příjem - 13. 5. 2015

13. května 2015 v 12:38 | Týnka |  Celodenní příjem
Ahooojky Usmívající se.

Tak jsem si konečně našla aktivitu, která mě baví zatím ze všech nejvíce. Je to u mě osvědčené fitness. Do fitka už jsem chodila. Měla jsem dokonce mou vysněnou pernamentku na 3 měsíce, kterou jsem dostala jako dárek k Vánocům od přítele. Šíleně mě to tam motivovalo a makala jsem na 100%, trávila jsem tam 1 - 2 hod. Pořídila jsme si svůj fitness oblek a to mě motivovalo ještě více. Myslela jsem si, že se z fitka pomalu stává můj zvyk. Ale evidentně jsem se spletla, protože po dvou měsících jsem se vrátila ke svému starému Já. Hýbat jsem se víceménně přestala a můj největší a nejhorší zvyk byl balíček chypsů u oblíbené filmu či seriálu. Myslím, že vím, kde se stala chyba. Za celé dva měsíce jsem se držela až drasticky, můj prohřešek nebyl absolutně žádný. Mé tělo si o to až říkalo, měla jsme nehorázně chutě, prvně na sladké, dále na slané až ke smaženému. Tyto signály od svého těla jsem naprosto ignorovala, protože jsem chtěla tak moc zhubnout a zpevnit tělo. Ovšem pak na mě tyto chutě přišly všechny najednou a to už jsem nevydržela, začla jsem jíst páté přes deváté a nešlo to zastavit. Teď už poslouchám své tělo, nějaké menší chutě mám, například když vidím někde něco dobrého v obchodě. Ale není to ještě přímo tak, že by mé tělo doslova po tom prahlo celý den. Až se tak stane, určitě mu dám to, o co mě žádá.

Do fitka jsem nechtěla chodit, pernamentka je celkem drahá. Přece jen je už teplo a dá se cvičit venku. Bohužel se do toho musím nutit a to nemá pořád cenu. A tak to udělám tak, že si pernamentku pořizovat nebudu, ale budu střídat fitko s cvičením venku.

Jsem po snídani a svačině plné ovoce, to znamená plná energie. Takže se balím a vyrážím si dnes zacvičit ven a pak k doktorovi. Večer pak přidám zbytek jídel, které jem zkonzumovala.

Hezký den, paa Líbající

S N Í D A N Ě : Ovesná kaše z nítkotučného mléka s kakem, strouhaným kokosem, borůvkami, malinami a jahodami

Celodenní příjem - 12 .5 .2015

12. května 2015 v 20:34 | Týnka |  Celodenní příjem
S N Í D A N Ě : Ovesné vločky z nízkotučného mléka s kiwi, broskví, posypané kakaem


Celodenní příjem - 11.5.2015

11. května 2015 v 15:37 | Týnka |  Celodenní příjem
Pěkný odpoledne přeji!

Tak jsem přijela ze školy domů, jsem po svačině a přemýšlím jakou aktivitou se dnes budu zabývat. Měla jsem jít s kamarádkou na brusle, ale ta nakonec odpadla s migrénou. Přemlouvám se do běhu, ale nechce se mi sama, beru to jak za trest. Docela smekám před těmi, kteří se zvednou (dokopou) a jdou běhat, mě to přijde skoro nemožné Smějící se. Asi dnes zůstanu při starým, posilování doma. Často slýchávám, že většině lidí dělá problém spíše strava než pohyb, já to mám přesně naopak. Sice nakonec jdu něco dělat, ale tu energii co musím vkládat do toho přemlouvání :D.

Začínám se rozhhlížet po nějké aktivitě, co by mě bavila, pohyb v nějaké zábavné verzi. Napadá mě se přihlásit na nějakou tu zumbu, cvičení v bazéně a tak dále. Prostě nějaká aktivita, která je skupinová a já se nebudu muset tak přemlouvat. Pořád se snažím ten pohyb dostat v dobobě zábavy. Člověk se přeci nemá do ničeho nutit, má dělat to, co ho baví, jinak dlouho nevydrží.

Celodenní příjem - 10.5.2015

10. května 2015 v 15:48 | Týnka |  Celodenní příjem
Zdravííím!

Taková nepříjemná neděle, jako každá jiná, kterou z ní udělá myšlenka na končící víkend. Jsem celkem otrávená, ale asi kdo ne..

Včera jsme byli v hospodě na fotbale, dala jsem si presso a minerálku. No, byla to chyba, ta káva byla evidentně šíleně silná, protože jsme s přítelem byli vzhůru do 5ti hodin do rána Smějící se. Tohle se mi nestává, akorát včera, tedy vlastně už dnes po druhé.. Bůh ví co v té kávě bylo Smějící se.

Už mám navaříno a přichystané krabičky na zítra a pozítří (a i pro přítele), tak mám teď na chvílí klid. Je to docela výhodné, protože dělat to každý den, to je docela časově náročné.

Na ten výlet jak jsem psala jsme nakonec nikam nejeli, tak snad příští víkend. Bylo takové zvláštní počasí u nás, bylo krásně, ale občas pršelo. A taky jak jsem psala včera, tak já hloupá jsem to přehnala s cvičením a každým krokem mě pálily nohy Smějící se, na to si už budu dávat pozor, musím.

S N Í D A N Ě : Ovesná akše z nízkotučného mléka, kakaem, nastrouhaným kokosem a jahodama

Celodenní příjem - 9. 5. 2015

9. května 2015 v 18:37 | Týnka |  Celodenní příjem
Ahoooj Usmívající se,

tak jsem si dneska chtěla zacvičit, ale už druhý den mě neskutečně bolí nohy. Předevčírem jsem to evidentně dost přehnala s cvičneím. Dnes to budou bohužel asi jen procházky než se svaly dostatečně zregenerují. Nikdy bych neřekla, že budu vedle z toho, že si nemůž zacvičit Nerozhodný. No nedá se nic dělat.

Jinak těm, co nemají moc času na cvičení určitě doporučuji 5ti minutové HIIT Cardio. Možná si řikáte, že je to málo, ale při jeho cvičení budete rádi, že už je konecSmějící se, věřte mi. 5 minut si musí najít každý, teď už jen motivace a hurá do toho!

S N Í D A N Ě: Míchaná vajíčka s cibulkou na kapce olivového oleje, orestovanou paprikou, kečupem, jarní cibulkou. Žitno - pšeničný chléb, 2 ředkvičky, rajče

Celodenní příjem - 8. 5. 2015

8. května 2015 v 23:31 | Týnka |  Celodenní příjem
Pěkný večer!

Píšu až teď. Proč ? Mám k tomu docela vtipný příběh... Tak vememe to od začátku. Ráno jsem se vzbudila s doprovodem slunečních paprsků, které svítily do oken pokoje, vyspalá krásně do růžova. Byla jsem pozitivně naladěná na dnešní den. Na celý dnešek jsem měla perfektně rozplánovaný jídelníček, těšila jsem se, až si ty dobrůtky (zdravé) uvařím. Snídaně proběhla v pořádku, svačina také. Pak jsem se pomalu chystala k obědu, ale zjistila jsem, že mi chybí cibule. A tak jsme se s přítelem jen tak na rychlo nachystali do obchodu. Ušli jsme pár metrů a otočili se zpět směrem domů, samozřejmně bych to nebyla já, kdybych si něco nezapoměla. Stáli jsme před dveřmi do bytu a odemykali, tedy snažili jsme se o to. Nešlo to, poprvé a ani po dvacáté. ,,Co teď?" pomyslíme si, neměli jsme u sebe ani telefony. Celý den jsme byli takový ,,bezďáci" :D, seděli jsme na lavičce a přemýšleli, co budeme dělat, teď o svátku jsou zámečníci opravdu drahý. Sedět venku na lavičce a nemoct nic dělat nám už přišlo blbé a tak jsme začli jednat. Bez telefonu jsme nemohli ani někoho obvolat kdo by tomu rozuměl a tak jsme šli navštívit přátelé s telefonem :D. No po celém dni až k večeru jsem si nakonec vzpoměla, že můj táta je vyučený zámečník :D, nakonec nám tedy pomohl a večer jsme se konečně dostali do našeho milovaného bytečku! :D Byl to opravdu náročný den! Ale bohužel tomu dni odpovídá i dnešní jídelníček, oběd jsme si objednali dovozem k přátelům, bohužel jsem neměla na vybranou si dát nic zdravého. Co to bylo se dozvíte v celém článku.

S N Í D A N Ě : Ovesná kaše z nízkotučného mléka s banánem, kiwi, jahodami a kakaem

Celodenní příjem - 7. 5. 2015

7. května 2015 v 10:58 | Týnka |  Celodenní příjem
Ahoooj!

Mám vážně skvělý pocit z toho, když sem můžu napsat, že jsem včera opět nezhřešila. Doufám, že to budu moct psát často, píše se to pěkně Usmívající se. Ovšem příchází volno a víkend, tudíž si od věty ,,nezhřešila jsem" odpočinu. Mám takové zlé tušení, že budu těžce bojovat abych na nějaké té párty pila vodu s citronem.
Jak jste na tom vy ? Jak bojujete s pátečními/sobotními párty ? To by mě docela zajímalo :)

Chtěla bych o víkendu naplánovat nějaký výlet, na hrad, zámek, něco takového. Má to tři plus. Za 1. venku začlo být krásně a chtělo by to nějak využít. Za 2. podnikat výlety mě šíleně baví, je to zábava. A za 3. spálí se u toho neskutečně calorií, protože takový výlet se většinou pěkně protáhne a našlapaných kroků přibývá a přibývá. Však pohyb může být i zábavný Úžasný

S N Í D A N Ě: Ovesná kaše z nízkotučného mléka, kakao, kiwi, jahody a banán
- Doma byl stín a tak jsem hledala sluníčko za oknem :D


Celodenní příjem - 6. 5. 2015

6. května 2015 v 11:51 | Týnka |  Celodenní příjem
Tak včera bez jediného prohřešku, ačkoliv jsem měla strašnou chuť na zmrzlinu od Mrože, tak jsem to ustála. Nevinný Jelikož začalo být venku teplo, nastaly komplikace jako jsou zmrzliny, nanuky, ledové tříště, které k létu (teplu) prostě patří. A to nemluvím o grilovačkách! S těmi jsem měla vždy problémy.

Naopak tím, že přichází léto a nám začíná docházet, že se neschováme za rifle a mikinu nastává mnohem větší zodpovědnost k našemu tělu. Teď můžeme popadnout naší energii a pořádně ji využít k tomu, aby jsme to vážně dokázali! Přeci si chceme užít léto v plavkách a s přáteli někde u vody nebo ne? Já jsem si tím tedy naprosto jistá!

S N Í D A N Ě : Pšenično-žitný chléb namazaný Cottage s listem salátu a buličím okem v paprice na kapce olivového oleje
- vyfotila jsem cca 20 fotek než se mi jedna líbila Smějící se


Nákup zdravých potravin č.1

6. května 2015 v 10:49 | Týnka |  Nakupuji
Tak jsem včera vyrazila na takový menší nákup (co unesu). Vlastně vše, co je tu vyfocené jsem si z krámu odnesla. Tedy kromě kuřecích párků a mazacího tavenéhe sýra Kiri, ale to nebylo pro mě a ani jsem tyto potraviny nespořádala. Ale řeknu Vám, tenhle článek (ačkoli se to nezdá), mi dal časove docela zabrat. Budu se muset dlouho přemlouvat než napíšu další.
No, pojďme se podívat do celého článku podívat co nákup obsahuje za potraviny a něco o nich.

Celodenní příjem - 5. 5. 2015

5. května 2015 v 12:09 | Týnka Mlejnková |  Celodenní příjem
Ahoj Usmívající se,
Tak opravdu přece jen jak jsem tušila, se zapisováním si všeho co sním, je to zábavnější. Jen přítel na mě podivně kouká, když si fotím x krát všechny ty jídla ze všech stran :D Ale on si zvykne :))

Včera jsem měla takový zlom, když na mě přítel vybalil, že má chuť na pivo tak jestli jdeme do hospůdky hned za rohem. No chvíli jsem váhala, ale nedala jsem se! Zjistila jsem, že ještě těžší než-li to jídlo a pohyb bude moje závilost na pivu. Miluju pivo, je to nejlepší nápoj na zemi Smějící se

S N Í D A N Ě : Ovesná kaše z nízkotučného mléka s jahodami
- stejná snídaně jako včera, kromě kakaa a přídala jsem více jahod


Celodenní příjem - 4. 5. 2015

4. května 2015 v 15:53 | Týnka Mlejnková |  Celodenní příjem
Ahoj, rozhodla jsem se od dnešního dne změnit můj životní styl na zdraví. Dopracovat se k mé vysněné postavě se pokouším už po třetí. A doufám, že ne nadarmo se říká :,,Do třetice všeho dobrého." :)

Poprvé jsem vydržela měsíc zdravého stravování a pravidelného chození do fitness centra. Po měsíci jsem viděla minimální výsledky nebo spíše žádné a to mě odradilo, přestala jsem chodit do fitka a začala opět jíst to, co se mi jen zachtělo.

O pár měsíců později (po novém roce), jsem si řekla, že do tohoto roku vkročím pravou nohou a už to dokážu. Už jsem věděla, že po měsíci výsledky nepřijdou a že musím vydržét déle než uvidím první změny. Vydržela jsem dva měsíce a hřešila jsem opravdu minimálně a v tom byla právě ta chyba, čas od času by si člověk měl dopřát to, co má rád. Protože když to neudělá, po delší době ho zdravá strava odradí a sní naráz vše, na co měl chuť a nedopřál si to. A to byl právě můj případ. Po dvou měsících jsem na sobě první změny opravdu viděla a i nejbližší zaznamenaly změnu. Měla jsem úsměv na tváři, byla jsem spokojená, že ta dřina za něco stála. Ovšem pak nastal ten zlom, všechny chutě na které mě honila mlsná za ty dva měsíce, přišly všechny naráz a já neodkázala odolat a jedla, jedla, jedla a vrátila se zpět tam kde jsem byla.. :(

Rozhodla jsem se, že aby ta má cesta byla zábavnější, budu si vše pořádně zapisovat sem na tento nový blog. Ovšem že do toho půjdu znovu (po třetí), jsem se rozhodla z minuty na minutu, takže bohužel nejsem co se týče potravin moc dobře vybavená a tak dnes budu spíše improvizovat než se večer dostanu na nákup. :)

S N Í D A N Ě : Ovesná kaše z nízkotučného mléka s jahodami a kakem